Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Mikołaj Korwin-Kochanowski, Dorota Snoch

Cena: 21.52 zł

Najbardziej popularne

Polska

Zagroda Guciów

Wędrując po Lubelszczyźnie natrafiliśmy na znaki prowadzące do Zagrody Guciów w miejscowości Guców koło Zwierzyńca. Ponieważ sama nazwa jakby coś nam mówiła, zdecydowaliśmy sie na wizytę w tym miejscu. To nie była dobra decyzja. Na niewielkim terenie działa restauracja, która w tym dniu była dość mocno zatloczna. Jest też skansen, choć to słowo jest użyte mocno na wyrost. Składa się on bowiem z dwóch stodół, jednej chaty oraz niewielkiej izby, w której nie wiedzieć czemu znajduje sie maleńka wystawa meteorytów. Cena za wstęp do tej bardzo wątpliwej atrakcji wynosi aż 10,00 PLN. Na bilecie jest jednak napisane, że cena obejmuje też parking i toaletę… A propos toalety. Skrzętnie jest ona ukryta przed potrzebującymi. Aspekt pozytywny tego miejsca – jest ono psiolubne i sierściuchy są mile widziane.

Cóź, byliśmy, zobaczyliśmy i nie polecamy. Ale wyjazd nie okazal się całkowitą klapą ponieważ doslownie 50 metrów przed zagrodą w innym gospodarstwie kupiliśmy pyszne chleby i smalec z szuszonymi grzybami.

A milośnikom skansenów polecamy Skansen Wsi Lubelskiej w Lublinie. Za kilkugodzinne zwiedzanie kilkudziesięciu zagród i chałup zapłacicie 12 złotych.

Zagroda Guciow 08 Zagroda Guciow 07 Zagroda Guciow 06 Zagroda Guciow 05 Zagroda Guciow 04 Zagroda Guciow 03Zagroda Guciow 12 Zagroda Guciow 11 Zagroda Guciow 10Zagroda Guciow 13 Zagroda Guciow 02

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę