Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Krzysztof Dopierała, Krzysztof Kamiński

Cena: 31.92 zł

Najbardziej popularne

Francja

Sylwester po Parysku

Po kilku latach postanowiliśmy ponownie odwiedzić Paryż, aby powitać wraz z tysiącami turystów Nowy Rok 2015. Stolica Francji pod względem przygotowania i organizacji „czegokolwiek” po prostu rozczarowuje. Po raz kolejny władze miasta nie wysiliły się na organizację jakiejkolwiek imprezy plenerowej. Co gorsze, nie było nawet pokazu fajerwerków. Czyli tak jak co roku – zupełnie nic się nie dzieje. Na otarcie łez 31 grudnia od godziny 17.00 wszyscy mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Metro, autobusy i tramwaje dostępne były bezpłatnie do południa w dniu 1 stycznia. A za cały show tłumom przybyłym na Pola Marsowe musiała wystarczyć migająca o północy Wieża Eiffla. Należy wspomnieć, że miga ona przez 5 minut po zmroku co godzinę przez cały rok…

Po drugim powitaniu nowego roku w Paryżu stwierdzamy, że wszystko odbyło się więc zgodnie z francuską tradycją. Z tego co się dowiedzieliśmy, mieszkańcy świętują tej nocy w restauracjach i barach, a około północy spacerują główna, reprezentacyjną ulicą stolicy czyli Avenue des Champs Elysees. Nie ma tu tradycji wielkich balów, koncertów itp. A szkoda.

Na koniec warto jednak wspomnieć, że świetnie się bawiliśmy, wraz z niezliczonymi rzeszami ludzi z całego świata, którzy stworzyli niesamowity klimat tej nocy.