Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Wojciech Ganczarek

Cena: 27.93 zł

Najbardziej popularne

Podróże po Europie

Świąteczna Europa w obrazkach

Kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy okazję podróżować po Europie w okresie świąteczno-noworocznym. W tym szczególnym czasie, podczas zwiedzania, z jednej strony doskwiera zwykle zimno i generalnie panuje niesprzyjająca aura, z drugiej natomiast możemy oglądać miasta w zupełnie innym klimacie. Pięknie udekorowane i oświetlone często ukazują swoje „magiczne” oblicze. Dziś zapraszamy do pięciu stolic. Każda z nich warta jest odwiedzenia. Zacznijmy od Pragi. Mimo że Czesi są narodem niezbyt religijnym, klimat świąt w swojej stolicy potrafią stworzyć niemal po mistrzowsku. Przede wszystkim na Rynku Starego Miasta. Tutaj każdego roku ustawia się ogromną scenę oraz mnóstwo drewnianych sklepików, w których można kupić dosłownie wszystko. Całość dopełniają dekoracje i iluminacje świetlne.PrahaChristmas-02

PrahaChristmas-01 PrahaChristmas-04

Po południowym, czas na zachodniego sąsiada Polski. Berlin jako taki specjalnie zjawiskowo udekorowany nie jest. No, może poza świetnie wyglądającymi drzewami na Unter den Linden oraz wspaniałym wystrojem wewnątrz Sony Center. A ogromną choinkę znajdziemy jak co roku przy słynnym Checkpoint Charlie.

Swiateczna Europa 14Swiateczna Europa 17 Swiateczna Europa 15Z Berlina udajemy się do Rzymu. Tu każdy większy plac posiada swoją choinkę, albo chociażby szopkę. Są też świąteczne jarmarki czynne aż do Nowego Roku. Najbardziej klimatycznie jest na Piazza Navona, a ogromne bożonarodzeniowe drzewka najpiękniej prezentują się na Placu Hiszpańskim oraz przy Koloseum.

Rzym-gwiazdka-2012-14 Rzym-gwiazdka-2012-15 Rzym-gwiazdka-2012-42Paryż natomiast przesadnie dekoracjami świątecznymi „poobwieszany” nie jest. Są jednak dwa szczególne miejsca, które koniecznie należy odwiedzić. Są to: Pola Elizejskie oraz wzgórze Montmartre. Pozostałe większe ulice wyglądają już dużo skromniej.

Paruz swiateczny OLYMPUS DIGITAL CAMERAParyz swiatecznyA na koniec nasz (i zapewne nie tylko) absolutny numer jeden. Najpiękniej udekorowaną w okresie świąteczno-noworocznym stolicą ogłaszamy Wiedeń. Centrum miasta wręcz mieni się i błyszczy skąpane dywanami światełek. To się nazywa dekoracja miasta! A jaki tworzy klimat. Gorąco zachęcamy – to trzeba zobaczyć!

Świąteczna Europa Świąteczna EuropaŚwiąteczna Europa

  A na koniec, korzystając z okazji

 z całego serca życzymy Wam Wesołych Świąt! 😀