Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Monika Kowalczyk, Artur Kowalczyk

Cena: 18.83 zł

Najbardziej popularne

Niemcy

Spreewald – Brandenburska Wenecja

Kraina zwana Spreewaldem, leży niedaleko miasta Cottbus w Niemczech. Od bardzo wielu lat szczyci się swoją regionalną specjalnością – ogórkami. Ze względu na dużą wilgotność gleby oraz sprzyjający klimat udają się one tam doskonale. Tutejsi mieszkańcy przygotowują je na setki sposobów i tym się szczycą. Atrakcją tych terenów oprócz ogórków są spływy wygodnymi, płaskodennymi łodziami, z ławeczkami i stolikami. Można tutaj zamówić poczęstunek i kufelek piwa na podróż.

Po przyjeździe do miejscowości Burg udaliśmy się na przystań, gdzie po chwili oczekiwania zaproszono nas do łodzi. Po zajęciu miejsc przyszedł czas na poczęstunek. Był nim tzw. „sznaps” oraz ….. a jakże ogórki. Te ostatnie przygotowane były na kilka sposobów. Smakowały znakomicie.

Sam rejs kanałami Szprewy to przeszło godzina błogiego relaksu. Niemal bezszelestna łódka płynie wąskimi, malowniczymi kanałami tonącymi wręcz w zieleni. Warto dodać, że „jednostka pływająca” – ma napęd ręczny… Fantastyczne krajobrazy i buteleczka piwa – to jest to!

Można tu przyjechać zarówno grupą zorganizowaną jak i indywidualnie. Warto wtedy wypożyczyć kajak, zaopatrzyć się w mapkę dróg wodnych i odkrywać te piękne tereny na własną rękę, z poziomu lustra wody.

Od 1991 roku Szprewald nosi miano Rezerwatu Biosfery UNESCO. Nazwy miejscowości, ulic i szlaków wodnych są w Szprewaldzie dwujęzyczne – niemiecki i serbołużycki. Tereny te zamieszkuje mniejszość – Serbołużyczanie. 

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę