Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Agnieszka Masternak, Agnieszka Fundowicz, Berenika Wilczyńska

Cena: 39.92 zł

Najbardziej popularne

Hiszpania

Poble Espanyol – Hiszpania w pigułce

Poble Espanyol czyli Hiszpania w pigułce to swoiste miasteczko składające się z różnych budynków w różnych stylach hiszpańskiej architektury. Znajduje się w zachodniej części wzgórza Montjuic i jest miejscem, które w jednej chwili pozwoli  znaleźć się w różnych regionach Hiszpanii reprezentowanych przez wspaniałą i bardzo charakterystyczna architekturę. To spacer jak po wielkim planie filmowym – zresztą wykorzystywanym do dziś, gdzie na otwartej przestrzeni zgromadzono w formie małego miasteczka ponad 100 budynków reprezentujących różne style architektoniczne z niemalże wszystkich wspólnot autonomicznych Hiszpanii.
Tak więc można tu znaleźć rynek (Plaza Mayor), budynek siedziby władz miejskich, kościół, klasztor, a także stojące przy uroczych uliczkach i placach domy, w których mieszczą się warsztaty, sklepiki lub restauracje. Wspinając się na bramę wejściową lub udając się na sam koniec muzeum do klasztoru można podziwiać widok na miasto.

Szczególnie magiczne wrażenia daje nocne zwiedzanie, kiedy tłum turystów już nieco rzednie, kiedy fasady budynków zaczynają mienić się w świetle księżyca, kiedy odnosi się wrażenie, że zza rogu krętej wąskiej uliczki wybiegnie rozbawiony korowód flamenco biesiadujący w  jednej z licznych tawern. Wieczorne zwiedzanie ma jeszcze jeden plus.  Po godzinie 20.00 wstęp kosztuje ponad połowę taniej i wynosi 5.50 euro.

PS. A dzisiaj kończą się Dni Polskie w Barcelonie, które zostały zorganizowane właśnie w Poble Espanyol.