Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Ewa Serwicka

Cena: 21.52 zł

Najbardziej popularne

Czechy i Słowacja Podróże z psem

Pies w ZOO

Tytułowy Pies w ZOO to w naszym przypadku mały, szalony beagle. W ramach socjalizacji udaliśmy się z nim pewnej pięknej soboty do Czech. Około 40 km od południowej granicy z Polską znajduje sie miejscowość o nazwie Dvur Kralove nad Labem. Mieści się tu najsłynniejsze i największe ZOO w Czechach. Słynie ono ze swojej otwartej części zwanej ZOO Safari oraz kompleksu hotelowego urządzonego w stylu afrykańskim. Jako jedno z nielicznych pozwala na wizytę ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. To ewenement w tej części Europy i chlubny wyjątek. Bilet wstępu kosztuje dla osoby dorosłej 195 koron, natomiast dla psa 100 koron. Zwierzak powinien być cały czas oczywiście prowadzony na smyczy. W zasadzie nie ma ograniczeń dotyczących poruszania się „sierściucha” po terenie ogrodu. Bodaj jeden pawilon jest wyłączony z możliwości takiej wizyty. To woliera dla ptaków, ale tutaj to akurat zrozumiałe.

Muszę przyznać, że byliśmy pod wrażeniem ilości zwierzaków odwiedzających ogród ze „swoim państwem”.

Można? Można! Dlaczego więc nie w Polsce, np. we Wrocławiu?

Na ogromnym terenie ogrodu znaleźlismy jedno miejsce z miską dla psa pełną jedzenia, natomiast w wielu innych znajdują się krany z wodą i leżącą obok miską (na lańcuchu…), dzięki której nasz pupil bedzie mógł ugasić pragnienie.

Na niespieszny spacer pełnymi zieleni alejkami warto przeznaczyć 3 -4 godziny. Równie dobrze można pozostać tu cały dzień i się nie nudzić. Polecamy!

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę