Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Anita Demianowicz

Cena: 31.92 zł

Najbardziej popularne

Chorwacja

Park Narodowy Jeziora Plitwickie

 

Park Narodowy Jeziora Plitwickie został założony w roku 1949. Zaliczany jest do największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Nie przez przypadek więc został w roku 1979 wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ten niewątpliwie zachwycający obszar znajduje się w połowie drogi między stolicą kraju – Zagrzebiem a równie słynnym, nadmorskim Splitem.

Piękno parku zawiera się w jego szesnastu jeziorach, wzajemnie połączonych szeregiem wodospadów i kaskad. A wszystko w malowniczej scenerii lasu zamieszkałego przez jelenie, niedźwiedzie, wilki, dziki i rzadkich gatunków ptaków. Obszar chroniony obejmuje powierzchnię 300 kilometrów kwadratowych, podczas gdy jeziora łączą się na dystansie ośmiu kilometrów. Jest miedzy nimi dość duża różnica wysokości. Najwyższy punkt znajduje się na poziomie1280 m, najniższy zaś na 380 metrach. Jednak całkowita różnica wysokości pomiędzy jeziorami to tylko 135 metrów. Największy wodospad o nazwie Veliki Slap mierzy aż 70 metrów wysokości.

Spacer po tej zjawiskowej krainie ułatwiają nam statki wycieczkowe, autobusy elektryczne oraz szereg oznakowanych tras turystycznych. Na wizytę warto zarezerwować cały dzień.

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę