Co spakować do podręcznej apteczki

Co spakować do podręcznej apteczki

Podręczna apteczka to bardzo przydatna rzecz w podróży. Jednak jak sama nazwa wskazuje, nie może być ona zbyt duża, powinna zawierać rzeczy, które mogą nam się rzeczywiście przydać.
Po pierwsze, w takiej apteczce powinny znaleźć się leki które stosujemy na co dzień. Dodatkowo warto mieć przy sobie środki przeciwbólowe i rozkurczowe, pomogą nam one w nagłym bólu. Takie lekarstwa można wnieść nawet na pokład samolotu, o ile mają mniejszą pojemność niż 100 mililitrów. Większe opakowania należy zgłosić osobno podczas kontroli.
Do takiej apteczki należy też włożyć opatrunki (plastry, bandaże, gazy opatrunkowe), ale w niewielkich ilościach. Przydatny może się okazać również środek odkażający, którym będzie można oczyścić ewentualną ranę, oraz sól fizjologiczna która jest pomocna na przykład przy podrażnieniach oczu. Jeśli ktoś cierpi na chorobę lokomocyjną, niezbędne będą środki na tą dolegliwość. Spakować warto również elektrolity oraz środki przeciwbiegunkowe. Podczas wakacji należy też mieć przy sobie środek na ewentualne poparzenia słoneczne oraz kosmetyk z filtrem który zabezpieczy nas przed słońcem, oraz środek przeciw komarom i coś, co łagodzi ukąszenia insektów. Wszystkie te rzeczy najlepiej zabrać w małych pojemnościach, ponieważ duże opakowania na pewno nam nie będą potrzebne, a mogą zabrać zbyt dużo miejsca w bagażu.