Londyn

Londyn

Londyn to stolica Wielkiej Brytanii i jedno z najsłynniejszych miast nie tylko Europy, ale i świata. Miliony turystów przyjeżdżają tu , aby podziwiać zabytki i kulturę angielską. Londyn przyciąga również… zakupoholików jako stolica mody. Londyn to także centrum światowej finansjery.

Coś dla rojalistów

W Wielkiej Brytanii obecna jest rzesza ludzi określana mianem rojalistów. Są to zwolennicy rodziny królewskiej. Poparcie rojalistów nie zawsze ma jednak wymiar polityczny.  Rojaliści często interesują się życiem rodziny królewskiej tak, jak fanów fascynują gwiazdy rocka. Dlatego pierwszym punktem wycieczki po Londynie powinien być pałac Buckhingam.  Chociaż spotkanie członka rodziny królewskiej, bądź samej królowej nie należy do łatwych zadań, to obejrzeć można tam uroczystą zmianę wart.  Sam pałac również można zwiedzić, ale jedynie podczas wakacji królowej, tj. w lipcu i sierpniu.

Coś dla żeglarzy

Londyn leży nad Tamizą. Dostępne są przejażdżki po Tamizie, gdzie można podziwić niezwykłą panoramę miasta. Z tej perspektywy interesująco wygląda również słynny Tower Bridge.

 Coś dla biznesmenów

Każdy, kto chce obejrzeć największe na świecie centrum finansowe powinien się udać do dzielnicy zwanej City. Jest ona umiejscowiona w centrum i mieszczą się tam biurowce i instytucje finansowe. W Londynie oglądać też możemy jedne z najwyższych w Europie wieżowców

Coś dla zakupoholików

Najważniejszym adresem dla wszystkich spragnionych zakupów jest Oxford Street. Jest to główna ulica handlowa, gdzie znajdują się liczne sklepy i centra handlowe.