Jakie jest Rio de Janeiro

Jakie jest Rio de Janeiro

Rio de Janeiro to jedno z najpiękniejszych miast świata, ulokowane w południowo- wschodniej części Brazylii. Wymarzone miejsce na wakacje, urlop, podróż poślubną. Ma wielu fanów i wciąż jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast. Dlaczego? Z pewnością słynny karnawał w Rio de Janeiro, piaszczyste plaże, ciepłe klimaty przyciągają tysiące turystów. Ciekawostką jest, że w 1920 roku miasto to było największym w Brazylii – jego ludność  przekroczyła milion mieszkańców. Obecnie Rio de Janeiro to drugie co do wielkości miasto.

Warto wspomnieć też, że miasto to jest bardzo rozwinięte. Na jego terenie znajdują się lotniska, dworce kolejowe, liczne restauracje, kościoły i wieżowce, które zasługują na podziw turystów. Jednak w mieście tym są również dzielnice, w których jest wielka bieda. Panuje tam bezrobocie, złe warunki życiowe i upowszechnił się tam handel narkotykami. Mimo, że mieszkańcy miasta lubią dobra zabawę i są uśmiechnięci, mówi się, że miasto to nie jest zbyt bezpieczne.

Karnawał w Rio de Janeiro to najsłynniejsza impreza w Brazylii. Korowody taneczne maszerują przez miasto, turyści zachwycają się pięknymi tancerkami, a taka zabawa na ulicach trwa przez pięć dni. Wielka atrakcją turystyczną jest monumentalny pomnik Chrystusa Zbawiciela na wzgórzu Corcovado. Można tam dostać się samochodem lub kolejką.