Inwałd – Polska i świat w miniaturze

Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie powstał w 2007 roku. Położony jest przy drodze prowadzącej do Wadowic. Zajmuje sporą powierzchnię, na której miniaturowe budowle wkomponowane są w architekturę ogrodową. W dwóch częściach – Świat w miniaturze i Polska w miniaturze – można podziwiać aż 60 doskonale odwzorcowanych obiektów architektonicznych. Większość z nich wykonana jest w skali 1: 25, ale są także budowle imponujących rozmiarów, na teren których można wejść – Plac św. Piotra – 1: 15, Plac św. Marka – 1:10. Podzielony jest na dwie części: Polska i świat. Na obszarze przeznaczonym na rodzime budowle wędrujemy od gór w stronę morza, oglądając przede wszystkim wspaniałe zamki i pałace. Najbardziej imponujący jest zamek na Wawelu oraz w Malborku. Warto zauważyć, że prawdziwą perełką w polskiej części jest Stadion Narodowy w skali 1:50.

Część światowa to najsłynniejsze konstrukcje z całego świata. Nie mogło tu zabraknąć wieży Eiffla, Koloseum, Big Bena, Bramy Brandenburskiej, opery w Sydney i wielu innych.

Jednym słowem wizyta w parku to pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Szkoda tylko, że nie można się tu wybrać z czworonogiem. Psom wstęp zabroniony.

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę