Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Zuzanna Brusić, Salomea Pamuła

Cena: 31.92 zł

Najbardziej popularne

Bośnia i Hecegowina

Deszczowy Mostar

Od dawna na nic tak bardzo nie czekałem, jak na wizytę w Mostarze. Miasto, o którym tak naprawdę wiedziałem niewiele. W mojej głowie pozostało mocno w pamięci jeszcze z lat 90-tych ubiegłego wieku, kiedy to serwisy informacyjne relacjonowały krwawe walki w czasie wojny na Bałkanach.

Ślady po tamtych tragicznych wydarzeniach to pierwsze, co rzuca się w oczy po wjeździe do miasta. Upiorne ruiny i szkielety domów uświadamiają to, co działo się tu zaledwie dwadzieścia lat temu.

Drugie skojarzenie, które przychodzi na myśl to oczywiście słynny most, zbudowany na rozkaz Sulejmana Wspaniałego. Mimo, że czas i zawierucha wojenna go nie oszczędziły, odbudowany, dumnie stoi nad rzeką Neretwą. 

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z deszczowego Mostaru. Podobno pada tu jedynie przez kilka dni w roku. W pozostałym czasie jest gorąco, wręcz upalnie. My mieliśmy takie właśnie szczęście jak widać (mniej lub bardziej) na zdjęciach. Burza oraz kilkugodzinne oberwanie chmury… Trudno zwiedza się w takich warunkach atmosferycznych. Jeszcze trudniej fotografuje, ale cóż, wyjścia nie było.

Za kilka dni zapraszamy na spacer po Mostarze.

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę