Czy warto pojechać nad Zalew Czorsztyński

Czy warto pojechać nad Zalew Czorsztyński

Zalew Czorsztyński to malowniczo położony sztuczny akwen wodny. Znajduje się on na pograniczu Podhala oraz Spiszu. Został utworzony przez wybudowanie tamy na rzece Dunajec.

Z całą pewnością warto  odwiedzić to miejsca. Najbliższa okolica zalewu oferuje mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla amatorów wylegiwania się w słońcu do dyspozycji oddana została plaża. W  Okół jeziora znajduje się ogrom wypożyczalni sprzętu wodnego. Możemy skorzystać z kajaków, skuterów, rowerów wodnych, a nawet małych żaglówek. Jeżeli wolimy komunikację wodną większego kalibru możemy się wybrać na rejs po Zalewie Czorsztyńskim na kilku statkach. Ich przystań znajduje się w Niedzicy.

Na obu brzegach górują monumentalne budowle zamków. Niedzica oferuje nam zwiedzanie odrestaurowanej budowli, natomiast w Czorsztynie możemy podziwiać ruiny. Widoki roztaczające się z najwyższych wież mogą przyprawić o zawrót głowy. Z jednej strony malownicze Pieniny, przepięknie porośnięte zielonymi drzewami, z drugiej gładka i rozległa tafla jeziora. Dodatkowo dwa wspaniale usytuowane zamki. Warto również przespacerować się po tamie, dzięki której mogło zostać utworzone jezioro. Perspektywa którą daje nam obserwowanie okolicy z tego miejsca również robi wrażenie.

Dla amatorów innych rozrywek nieopodal zamku w Niedzicy zbudowano park linowy oraz park miniatur dla dzieci. Znajduje się tam również browar oferujący swoje wyroby spragnionym turystom.

Niewątpliwie warto zdecydować się na wycieczkę nad Zalew Czorsztyński. Okolica oferuje wiele atrakcji, a widoki które możemy tutaj podziwiać z całą pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.