Czy warto pojechać do Pragi

Czy warto pojechać do Pragi

Praga to miasto będące stolicą naszych sąsiadów – Czech. Jest to obecnie bardzo popularny kierunek wycieczek, zarówno tych krótkich, 2 – 3 dniowych, ale także dłuższych. Nic dziwnego, ponieważ aby poznać to piękne miasto z całą pewnością potrzeba sporej ilości czasu.

Praga jest dosyć sporą metropolią. Wybierając się na zwiedzanie tego miasta musimy liczyć się z towarzystwem ogromnej ilości turystów, których można spotkać w każdym zakątku starego miasta.

Miasto to, w swojej ofercie dla zwiedzających ma bardzo dużą ilość zabytków. Wszystkie pięknie odrestaurowane, zapraszają do obejrzenia. Wzgórze zamkowe na Hradczanach z siedzibą prezydenta Czech oraz katedrą św. Wita to obowiązkowy punkt wycieczki. Nie możemy również pominąć spaceru po moście Karola i zapomnieć o pamiątkowym zdjęciu z Wełtawą w tle. Kolejnym punktem zwiedzania musi być także piękny rynek miasta. To tylko bardzo nieliczne miejsce warte zobaczenia. Koniecznie musimy także skosztować pysznego, czeskiego piwa.

Spacerować po Pradze można bez końca. Jest to miasto czyste i bardzo zadbane. Wszystkie zabytki są pięknie odrestaurowane, także zwiedzający mają wrażenie jakby mieli z nimi do czynienia w czasie ich największej świetności.

Ogromnym plusem dla miasta jest także fakt posiadania metra. Jeśli jesteśmy zmęczeni bardzo szybko możemy dostać się za jego pomocą nawet w najodleglejsze zakątki miasta.

Niewątpliwie warto wybrać się do Pragi. To miasto z bogatą historią na długo zapada w pamięci turystów.