Czy warto iść na Trzy Korony

Czy warto iść na Trzy Korony

Trzy Korony

  Na samym wstępie warto zaznaczyć, czym w ogóle są Trzy Korony. Jest to szczyt, który znajduje się w Pieninach – dokładniej w Pieninach Środkowych. Całość należy do Masywu Trzech Koron. Skąd taka nazwa? Jak łatwo się domyślić, z podobieństwa do trzech koron. Tak właśnie wygląda sam szczyt – przypomina jakby trzy korony. Całość to aż pięć turni, a każdy z nich zbudowany jest z wapienia. Okrąglica to turnia zdecydowanie najwyższa, bo znajdująca się na wysokości 982 m n.p.m..

Dlaczego warto się tam wybrać? Przede wszystkim chodzi tu o walory turystyczne. Na Okrąglicy znajduje się specjalny taras widokowy. Stąd widać aż 500 metrów przepaści. Z góry można obserwować nie tylko wspaniałe lasy i potoki górskie, ale przede wszystkim prawdziwy cud tego miejsca – rzekę Dunajec. Można też pokusić się o skorzystanie ze spływu Dunajcem kajakiem. To na pewno niezapomniane przeżycie. A wszędzie wokół otaczać nas będzie Pieniński Park Narodowy.

Trzeba jednak pamiętać o tym, by w takim miejscu zachować szczególną ostrożność. Najwięcej wypadków dzieje się wtedy, kiedy ludzie są zbyt pewni siebie i nieuważni. Jakby nie było, są to góry, może nie tak wysokie jak Tatry, ale wystarczy się potknąć, by złamać sobie nogę lub co gorsza stracić zdrowie, a nawet życie.