Co warto zobaczyć w Świnoujściu

Co warto zobaczyć w Świnoujściu

Świnoujście to miasto, które położone jest na 44 wyspach, wśród których jest Uznam, Wolin oraz Karsibór. Miasto to kusi wręcz klimatem uzdrowiska i pięknymi plażami. Jest tam też wiele atrakcji turystycznych i obiektów które umożliwiają aktywny wypoczynek.
Plaża to 10 kilometrowy pas czystego piasku. Jest to idealne miejsce dla wielbicieli spędzania czasu na plaży. Dmuchane zamki, trampoliny i zjeżdżalnie to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na najmłodszych.
Między Wolinem a Uznamem pływa katamaran Rybaczówka. Można się nią przepłynąć, jest to niesamowita frajda nie tylko dla najmłodszych. Z Świnoujścia można się też wybrać w dalsze wycieczki promem które proponują miejscowe biura turystyczne. W ich ofercie jest wiele miast niemieckich, duńskich oraz szwedzkich.
Sporą atrakcją miasta jest też fortyfikacja. Specjalnie utworzona ścieżka dydaktyczna liczona 4 km przybliża turystom historię architektury obronnej. Warto też wybrać się na latarnie morską, z jej szczytu rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Bliskość parku narodowego jest również dużym plusem tej miejscowości. Całokształt jest bardzo atrakcyjny, dlatego też wiele osób wybiera właśnie tą miejscowość, jako miejsce na wakacje.