Co warto zobaczyć w Paryżu

Co warto zobaczyć w Paryżu

PODRÓŻ DO PARYŻA

Paryż to bez wątpienia najsłynniejsze miasto należące do Francji. Znajduje się tam ponad 140 muzeów-oprócz zachwycającego Luwru, turyści obowiązkowo odwiedzają Centrum Pompidou, czyli muzeum sztuki nowoczesnej. Można tam podziwiać obrazy Pabla Picassa lub Andy’ego Warhola.

Dzielnica Montmartre zawiera szereg filharmonii, teatrów, zachwycających kawiarni i uczelni. Paryż był zamieszkiwany przez wybitnych poetów, pisarzy i malarzy. To w tym mieście tworzyli swoje arcydzieła: Vincent van Gogh, wspomniany już wcześniej Picasso i Fryderyk Chopin.
Warto zobaczyć również katedrę Notre Dame pochodzącą z XIII wieku. W budowli tej miała miejsce koronacja Napoleona na cesarza Francji.
Aleja Pól Elizejskich, czyli najsłynniejsza ulica Paryża oraz Ogród Luksemburski i Ogród Tuileries to miejsca, których nie można pominąć jadąc do Paryża.
Na samym końcu trzeba obowiązkowo wspomnieć o najsłynniejszej na świeci wieży Eiffla, wybudowanej w 1889 roku. Budowla powstała na pamiątkę setnej rocznicy wybuchu rewolucji francuskiej, a jej wysokość budzi wielki podziw.
Biorąc pod uwagę niezwykłość tego miasta nic dziwnego, że podróż do Paryża jest marzeniem wielu osób.To doskonałe miejsce na podróż poślubną. Nie bez powodu mówi się, że Paryż to miasto miłości. Pomimo zakazów wieszania kłódek na moście zakochanych turyści wciąż to robią i wierzą, że ich miłość będzie trwała zawsze.