Co warto zobaczyć w Legnicy

Co warto zobaczyć w Legnicy

Legnica to miasto na Dolnym Śląsku, które ma swój urok, oraz wiele zabytków. Powoli zaczyna się wysuwać na drugie, po Wrocławiu miasto pełniące funkcje centrum kulturalno-gospodarczego w tym rejonie.
Miasto może się pochwalić wieloma zabytkami które różnią się stylami architektonicznymi, ponieważ powstały w różnych okresach sztuki. Najstarsze z nich pochodzą z początków XIII wieku.
Będąc w Legnicy trzeba zobaczyć Zamek Piastkowski. Jest to jeden z najstarszych zamków w Polsce. Na uwagę zasługuje też Katedra św. Piotra i Pawła, Akademia Rycerska, Muzeum Miedzi oraz fragmenty murów obronnych pochodzących ze średniowiecza. Warto również przespacerować się po pięknym rynku. Ciekawa jest też dzielnica Tarninów, w której po 1945 roku stacjonował sztab Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. Zajęty przez armie teren był otoczony murem. Do dzisiaj ten teren pełny jest uroczych secesyjnych budynków, oraz zielonych terenów.
Również okolice Legnicy są warte zobaczenia. Od północy dookoła miasta rozciągają się ogromne bory sosnowe, a od wschodu jeziora polodowcowe. Największe z nich to Jezioro Kunickie, u jego brzegów jest wiele kąpielisk. Przylega też do niego rezerwat Torfowisko Kunickie gdzie jest wiele okazów ptaków.