Co warto zobaczyć w Chojnicach

Co warto zobaczyć w Chojnicach

Chojnice, oraz okolice tej miejscowości to jedne z najcenniejszych zakątków przyrodniczo-krajobrazowe w naszym kraju. Prócz walorów przyrodniczych zachwyca tam też bardzo ciekawa kultura ludowa Kaszub.
Miasto położone jest w pobliżu wielu jezior, borów tucholskich i parku narodowego. Dzięki temu ciężko jest się tam nudzić. Czas można spędzać na wiele sposobów: wędkując, uprawiając sporty wodne, czy też jeżdżąc na wycieczki rowerowe po licznych szlakach turystycznych.
W samych Chojnicach najpiękniejsza jest starówka. Urokliwe wąskie uliczki oraz fontanna na rynku która w nocy jest pięknie podświetlona, nadają niesamowitego klimatu temu miejscu. W mieście jest też wiele zabytków, które godne są zobaczenia. Mowa tutaj między innymi o Bazylice pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, barokowe kolegium pojezuickie z kościołem, neogotycki Ratusz Miejski oraz wodna wieża ciśnień. Prócz tego, warto jest też sprawdzić kalendarz imprez w miejskim amfiteatrze, dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy które warto zobaczyć. Dodatkowo w mieście znajduje się też aquapark, a w nim wiele wodnych atrakcji.