Co można zwiedzić w Warszawie

Co można zwiedzić w Warszawie

Warszawa to stolica Polski, miejsce w którym na pewno nie będziemy się nudzić. Mimo tego, że miasto bardzo ucierpiało w trakcie wojny jest tam nadal wiele miejsc i zabytków wartych zobaczenia oraz miejsca oferujące rozrywkę.

Chyba obowiązkowym punktem wycieczek kierujących się do Warszawy jest zwiedzanie Zamku Królewskiego, podobnie jak zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. W Warszawie warto zwiedzić kilka bardzo nowoczesnych muzeów, do których należy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Na pewno nikt nie wyjdzie z tych miejsc rozczarowany, oprócz samego oglądania historii można jej dotknąć lub brać udział w eksperymentach różnego rodzaju. Jednym z najbardziej nastrojowych miejsc w Warszawie są Łazienki Królewskie i otaczający je piękny park. Warte zobaczenia są również warszawskie Powązki, gdzie spoczywają ludzie zasłużeni dla Rzeczpospolitej, a sam cmentarz został założony w 1790 roku. W Warszawie znajduje się również nadal czynny cmentarz żydowski, pochodzący z 1806 roku. Dla osób, które zostają w Warszawie na dłużej polecam przejażdżkę do Wilanowa, gdzie można podziwiać barokowy pałac wybudowany przez króla Jana III Sobieskiego oraz wycieczkę do Żelazowej woli gdzie można zwiedzać dworek Fryderyka Chopina.

Oczywiście to nie wszystkie zabytki Warszawy, jednak miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów. Na pewno spacerując ulicami starego miasta znajdziemy jeszcze wiele obiektów wartych zwiedzania.