Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Krzysztof Bzowski

Cena: 21.52 zł

Najbardziej popularne

Austria

Bożonarodzeniowe jarmarki Wiednia

Bożonarodzeniowe jarmarki Wiednia

Bożonarodzeniowe jarmarki w Wiedniu dla nas oznaczają tak naprawdę trzy miejsca. Pierwsze z nich mieliśmy okazję odwiedzić dwa lata temu podczas nocy sylwestrowej. Mieści się na placu tuż przed pięknym ratuszem. Znajduje się tu kilka rzędów budek oferujących rozmaite przysmaki kulinarne, tradycyjne wyroby austriackie, ogromny wybór dekoracji świątecznych oraz zabawki. Oczywiście są też miejsca oferujące ciepłe przekąski, dania obiadowe oraz smakowite trunki. Napojem, który rządzi, jest gliwajn. Jest to grzane, czerwone wino z cynamonem i goździkami. Podawane jest w okolicznościowych kubkach, które możemy zwrócić odzyskując niewielką kaucję lub zatrzymać na pamiątkę. Warto dodać, że każdy z jarmarków ma swoje własne wzory kubeczków. Drugą atrakcją w tym miejscu jest lodowisko. To tutaj panuje najbardziej świąteczna atmosfera.

Drugim z naszych ulubionych miejsc jest również plac, ale przylegający do zewnętrznego pierścienia słynnego wiedeńskiego Ringu. Dochodzimy do niego wprost z Hofburga. Tu budki rozstawione są  już od pomnika Marii Teresy. Asortyment towarów jest oczywiście taki sam, podobnie jak grzane wino. Warto więc rozważyć wizytę znajdującym się „po sąsiedzku” w Muzeum Historii Naturalnej, do którego mamy dosłownie kilka kroków.

Bożonarodzeniowe jarmarki Wiednia

Najbardziej odległe kramiki świąteczni sprzedawcy rozstawili na ogromnym placu na terenie pałacu Schonbrunn. Jest tu sporo miejsca, więc nie panuje tu taka ciasnota, jak bywa często w dwóch poprzednich miejscach. A i gliwajn wydaje się nieco bardziej smakowity. Ale to nasza subiektywna ocena. Zimą, po trudach zwiedzania pałacu i ogrodów, koniecznie trzeba tu zajrzeć.

Na zakończenie proponujemy jeszcze odwiedzić plac przed kościołem św. Karola Boromeusza. Tutaj dla odmiany wystawiane jest coś w rodzaju szopki z niezwykle uroczymi, żywymi zwierzętami.

 
Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę