Booking.com
Booking.com

Bestsellery

autor: Piotr Strzeżysz

Cena: 31.92 zł

Najbardziej popularne

Włochy

Bomarzo – tajemniczy Park Potworów

Park Potworów w Bomarzo zaprojektował słynny architekt Pirro Ligorio. Inne jego spektakularne dzieła to ukończenie Bazyliki św. Piotra po śmierci Michała Anioła oraz budowa Wille d’Este w Tivoli. Podobno budowa parku miała pomóc artyście złagodzić bol po stracie ukochanej żony Giulii Farnese.

Dość spory teren parku zajmują posągi o formach olbrzymich zwierząt, homeryckich herosów, syren czy rzymskich bogiń. Wszystkie zostały wyrzeźbione w ogromnych blokach skalnych, które w ogromnych ilościach można znaleźć w okolicy. W parku znajduje się również mauzoleum Giulii.

Park przez wieki był miejscem zaniedbanym i zapomnianym. Dopiero w roku 1954 ubiegłego wieku kupił go Giovanni Bettini, który przywrócił go do dawnej świetności.

Spacer po tym niezwykłym miejscu stanowi pewnego rodzaju zderzenie fantastyki z rzeczywistością. Z jednej strony piękny park porośnięty wspaniałymi drzewami, z drugiej wyłaniające się nienaturalne postaci ludzi i zwierząt, które na każdym odwiedzającym wywierają niezwykle wrażenie.

Park, który powstał w roku 1552 to miejsce jedyne w swoim rodzaju i jedyne takie na świecie.

Obecnie park jest otwarty dla zwiedzających i stanowi wielka atrakcję regionu. Gorąco polecamy wizytę w tym nierzeczywistym, baśniowym świecie. 

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt
Google MapsZnajdź drogę